fbpx
'; מדיטציה, מרכבה, תקשור- רותי בן אריה

מהי תודעה? – תפיסת החופש

תפיסת החופש אינה קשורה למציאות הפיזית שלנו אלא היא תפיסה הכרתית.

מה זה אומר? תחושת החופש לא קשורה למה שקורה לי במציאות.

כאשר אנו מחפשים את החופש דרך המציאות הארצית אנו מנסים ליצור חוויות שדרכם נוכל להשתחרר מהאחיזה ההכרתית. כמו לנסוע לחופשה, ללכת למסיבה, לרקוד, להשתולל, אולי נחפש את החופש בשתייה מוגזמת או בעישון … הקיצוניים ביננו אף יחפשו חוויית אקסטרים כלשהי שרבות מהן אף מסכנות חיים.

אנחנו מחפשים כל מיני התנסויות שיעזרו לנו לשחרר את האחיזה ההכרתית , להתנתק מהמציאות ולחשוב שהינה נגענו בחופש . רוב ההתנסויות הללו הן רגעיות שישאירו אותנו עם תחושת דיכאון ונפילה גדולה, כי החופש לא נמצא שם- נקודה, תפנימו ותקבלו.

מצבי תודעה

חלק מאתנו גם יצרו פחדים גדולים להתחייב בחיים- פחד מנישואים, פחד ללדת ילדים, פחד להתחייב לעבודה רצינית או ללכת ללימודים…. כל מיני פחדים שיצרנו כדי לא לאבד את אשליית החופש ,ואז אנחנו מנוהלים ע”י הפחדים שהם אלו שחוסמים אותנו ביותר.

מה אנחנו בעצם צריכים לעשות כדי להתחבר להוויית החופש הפנימי, הרוחני?

אנחנו צריכים כאן לעבוד קצת, או יותר נכון להפסיק לעבוד קצת עם צורת החשיבה שלנו.

1. ראשית לשחרר את האחיזה מהחיים הארציים.

לשחרר, לשחרר, לשחרר….לקבל פרופורציה נכונה על החיים שלנו.

2. לוותר על השליטה, או האשליה של השליטה בחיים.

הצורך בשליטה וניהול המציאות שלנו מראש נועד לכישלון, לכן תוותרו עליו. מי שחוסם אותי להיות חופשי ומאושר זה רק אני. תפסיקו לנהל ולנסות לשנות את כל הסובבים אתכם. אין לכם אפשרות וזה גם לא תפקידכם.

3.תרגיעו עם הרחמים העצמיים. קחו את עצמכם בידיים.

אף אחד לא יעשה את העבודה בשבילכם. אל תתחילו לחשוב שזה בגלל שלא אוהבים אתכם מספיק, זה לא העניין, אף אחד לא יכול לעשות את זה. רק אתם יכולים לשנות את המציאות שלכם.

4.להפסיק להאשים את הסביבה.

(ילדות, הורים, עבר , בן/ בת זוג, מצב כלכלי, אנשים אחרים, סיטואציות וקשיים אחרים שיצרנו) בדברים שלא הגשמנו. אם הם עדין חשובים לכם תתחילו למצוא דרכים להגשמה. תבדקו אולי הגיע הזמן גם לוותר על תכניות שכבר לא רלוונטיות.

5.החיים הם מה שאתם יוצרים.

ויותר נכון הם איך שאתם מתרגמים ומפענחים את המציאות. ככל שנרחיב את פירוש המציאות , נהיה יותר מקבלים, גמישים , פתוחים כך נוכל להרחיב את אפשרויות המציאות , להביא לחיינו עוד אפשרויות ופתרונות יעילים להתקדמות. כך נוכל ליצור לעצמנו חיים יותר מאושרים ונינוחים.

6.ככל שתהיו יותר מאושרים תפיסת החופש תתרחב בכם.

לכן חשוב לחשוב חיובי ( לעבוד בתהליכים מדיטטיביים על חשיבה חיובית יוצרת מציאות )

7.החופש נמצא בצורת החשיבה שלי ולא במציאות החומרית.

לכן אם נעבוד על צורת החשיבה שלנו, תפיסת העולם שלנו נחווה את החופש האמיתי בכול סיטואציה שנתמודד בחיים הארציים.

8. לא לפחד מהחומר.

אני יכול להיות מאוד עסוק בפיזי ( עבודה, ילדים, כלכלה, ועוד…) כל אלא הבחירות שלנו , והן יכולות להיות הביטוי שלנו לחופש הארצי ולא חסימות לתחושת החופש.

9. אין בשגרה משהו מגביל!

עבודה, משפחה ( שייכות ) , חברה וכד’ יוצרים את הזהות שבחרתי והם נותנים לי תחושת הגדרה ארצית. אין בשגרה משהו מגביל אלה מאפשר לי בחירות וביטוי להתנסויות ארציות.

10.תפסיקו לבקר ולשפוט את הסביבה ובעיקר את עצמכם.

אנחנו צריכים לפתח חמלה פנימית ולקבל כל אחד כמו שהוא ובעיקר לקבל את עצמנו באהבה ,להאמין בעצמנו ושאנחנו ראויים לטוב ביותר.

11.הדבר החשוב ביותר …

להבין כי תהליכים רוחניים מצריכים התחייבות, לימוד והתמדה . מומלץ מאוד כל הזמן לאפשר לעצמנו זמן איכותי ללימודים רוחניים להתפתחות אישית.

לדעתי אין אפשרות כיום להתקדם ללא תהליכים של מדיטציות רוחניות וכיום התקשור הוא כלי מחויב לכל אחד להתקדמות רוחנית.

בואו ללמוד ולגלות.

מצורף לפוסט תרגיל מעולה לשחרור החסמים והקירות שיצרנו לעצמינו בתודעה. 

למעבר לתרגיל לחצו כאן