מדוע יש לי בעיה עם אסרטיביות?

מדוע יש לי בעיה עם אסרטיביות?

א' היתה מעוניינת לבדוק מדוע יש לה בעיה להיות אסרטיבית עם קולגות בעבודה?

א': אני ילדה קטנה. בת 4, אני ליד נחל, לבד,אני מאוד מוזנחת, מלוכלכת, שיער מלוכלך. תינוקת קטנה בסין, יש לי הורים,אני רואה אימא ולא רואה אבא, כל הגוף שלי קשור בחיתולים,אני שוכבת בתוך עריסת עץ, יש לי עוד אחים גדולים. 2 האחים נמצאים בבית. הם בן ובת. אנחנו מאוד עניים.אני לא מזהה אנרגטית מי הם כיום. אנחנו חיים מחקלאות,זה לא השדות שלנו.
רותי: תלכי קדימה בזמן. מה את רואה?
א': אני ליד הנהר, שוב בגיל 4,אני לא מבינה למה אני מפחדת,אני לא מבינה לאן נעלמו כולם. אני לבד..
רותי: תחזרי אחורה בזמן, חצי שנה אחורה.מה קורה?
א':אימא אורזת את הדברים בבית, אני מבוהלת ובוכה,אני לא מבינה מה קורה,אנחנו בורחים מהבית. אימא ברחה ואני נשארתי לבד.
רותי: מה קורה?
א': אניבת 6,אני נמצאת בכפר וישנה ליד הנהר,אני עובדת בשדות. יש צריף ליד הנהר – כל מיני אנשים שבאים לעבוד בשדות ישנים שם,אני ישנה יחד איתם.
רותי:לכי קדימה….
א': אני בת 12, גרה אצל משפחה ועובדת אצלם בבית,אני מנקה להם את הבית ,יורדת לכבס את הכביסה בנהר.הם מקבלים אותי כמו בת בית. אני מזהה את האימא במשפחה שם כאימא שלי היום. טוב לי שם, אבל,קורה אסון, יש שיטפון וכל הבית נהרס, אני שוב לבד, חלק מהמשפחה טבעה, אני ניצלתי.אני הולכת קדימה בזמן….
אני רואה עדיין שדות אורז –זה מראה אינסופי.אני בת 19, אין לי ממש בית. אני מחפשת מקום לישון, יש צריף של עובדים. אני רואה בחור בצריף. אני נמשכת אליו אך, הוא קצת מפחיד, הוא מנסה לחזר אחרי, אני לא בוטחת בו, צריך להיזהר ממנו.
אני בורחת מהצריף – הבחור הזה אנס אותי,אני חייבת למצוא מקום להתחבא.
אני כל הזמן בורחת – נכנסתי להריון ממנו,אני יולדת בשדות האורז בן, אני עוטפת אותו בצעיף,אני מחליטה שאני חייבת למצוא לנו בית.
אני מצאתי משפחה וגרה איתם, הילד גדל והוא בן שנתיים – טוב לו, אני עובדת בשבילם גם בחוץ וגם בבית,הם מטפלים יפה בבן שלי, הוא גדל כמו ילד שלהם, הולך לבית ספר.
הם מגרשים אותי, לא רוצים אותי יותר,הם רוצים רק את הילד, הוא בן 3, אני מנסה לראות אותו, יש להם רק בנות לכן הם רוצים אותו,הוא חושב שהוא הבן שלהם.
אני לא מצליחה להגיע אליו.
אני רוצה למות. בת 26, אני שוכבת על שפת הנהר – נהר ארוך והרבה כפריים עוברים. מישהו מוצא אותי – גבר בן 50,הוא מעלה אותי על העגלה ומשכיב אותי, אני חלשה מאוד.
הוא לוקח אותי אליו הביתה,הוא גר לבד ומטפל בי.
אני מרגישה מאוד בטוחה, הוא מאוד טוב אלי.אני לא מצליחה לזהות אותו כיום.אני עדיין גרה שם, מבשלת, עושה עבודות בית, אין ביננו קשר מיני,הוא יותר כמו אבא שלי,הוא מתייחס יפה מאוד אלי.
אני רואה עוד בחור בבית,הבחור בא לבקר מידי פעם,הוא מישהו מהכפר, בא לבקר אותו והבחור מכיר אותי.אני לא נותנת בבחור אמון.
הבחור מנסה לגעת בי וזה מרתיע אותי,הוא מאוד נחמד אלי ורוצה להתחתן איתי,הוא אוהב אותי. אני חסומה, אין לי רגשות אליו בכלל,אני לא נותנת לעצמי להרגיש.
הזקן מדבר עם הבחור ומנסה לתווך בנינו,הוא עוזר לנו להתקרב אחד לשני.
אנחנו מתחתנים, אין רגש אליו,אני לא שמחה,אני לא אוהבת – כלום.אני כמו רובוט.
נולדים לי 2 ילדים.אני בגיל 35, אנחנו גרים בכפר, פיזית החיים טובים אבל אני ממש כבויה,אני לא יכולה להראות לילדים שלי אהבה.
אני בגיל 40 – עדיין בבית, הילדים קשורים לאבא שלהם,הוא איש טוב,הוא אוהב אותם, הם מתרחקים ממני,אני סובלת מדיכאון ותולה את עצמי. אני מתה…."
אחרי הסיפור ערכנו תיקון לחוויה אך לא תיעדנו אותה.