נישואים מאושרים על דרך ה'פאנג שווי'

נישואים מאושרים על דרך ה'פאנג שווי'

מאת: רותי בן אריה-יועצת ומדריכת 'פאנג שווי' בכירה
ומנחת קבוצות מוסמכת ל'העשרת הזוגיות'.

תורת ה'פאנג שווי' הינה תורה סינית עתיקה לעיצוב אנרגטי של הבית והמרחב. תורה זו מייחסת חשיבות גדולה למקום הבית, הריהוט והחפצים השונים בתוך הבית.

בעבר נהגו הסינים להזמין יועץ 'פאנג שווי' לצורך קביעת מיקום הבית באזור שנבחר למגורים. היועץ למד להכיר את תכונותיהם של בני הזוג, סגנון חייהם ושאיפותיהם בחיים ולאחר מכן על פי מדידות וחישובים מסובכים סיפק את תוכניות הבית, מקומו, מיקום החדרים וחפצי הבית.
איכות החיים, אושרו והצלחתו הכלכלית של הזוג הצעיר על פי תורת ה'פאנג שווי' קשורים באופן ישיר לבחירת הבית, למקומי החפצים השונים, לזווית ומקום המיטה בחדר השינה ועוד.
שינוי קל במיקומי אביזרי הבית עשוי לחולל ניסים.

לזוג הצעיר העומד להתחתן או שעשה את צעדיו הראשונים בחיי הזוגיות, מומלץ ביותר לפנות ליועץ פאנג שווי לצורך בדיקה והתאמת מקום הבית, תוכניות העיצוב שלו ומיקומי החפצים במרחב הבית.

להלן מספר עצות שימושיות (חשוב לציין כי אין בעצות המופיעות תחליף לייעוץ 'פאנג שווי'):

 1. לפני בחירת הבית, עליכם לבחור את המקום האידיאלי עבורכם. היכן ובאיזו עיר לגור? איזו שכונה לבחור? חשוב שתהיו שלמים עם הבחירה הזו. אל תסמכו רק על ההיגיון אלא הקשיבו ללבכם. תסתובבו באזור, נסו להרגיש את המקום ואת התחושות שהאזור משדר.
  לאחר שבחרתם את המקום שימו לב היכן ממוקם הבית? האם הוא ממוקם ליד כביש סואן או איזור של רעש וזוהמה? האם יש באזור אנטנות וקרינה עודפת? האם בסמוך לבית מבנים נטושים וסביבה מוזנחת? האם עתידים לבנות בסמוך לביתכם מבנים גבוהים, מרכזים מסחריים, האם דרכי הגישה לבית נוחים ועוד.
  על פי תורת ה'פאנג שווי' רצוי שהבית ישב בנוף כמו בכורסא- צידי הבית מוגבהים,, חלקו האחורי גבוה וחזית הבית פתוחה לכביש או לחניה. מבנה שכזה יבטיח הצלחה והתחדשות.
 2. לאחר שבחרתם את הבית, בידקו את ההיסטוריה של הבית. מי גר שם לפניכם? איזה חיים היו להם? מדוע הם מוכרים את הבית? (האם הם הצליחו והם עוברים לבית גדול יותר או שהם התגרשו או פשטו רגל.).
  בדקו מי הם השכנים, נסו לדבר איתם להכיר אותם הכרות ראשונית, הרי לא לחינם נאמר: "אין טוב משכן טוב".
 3. שימו לב אם המבנה מטופח ונקי. מצב הצמחייה והתאורה.
  בחרו בית ששניכם אוהבים, שהבית יסמל עבורכם מקור של שיתוף ותקשורת ולא של הקרבה וויתור, שכן האנרגיה הזו תלווה אתכם כל חייכם בבית הנבחר.
  לכו עם תחושת הלב ואל תתנו להגיון להשתלט עליכם.
 4. עיצוב הבית צריך להתבצע מתוך הסכמה הדדית. החליטו כי לבית הזה יכנסו רק דברים ששניכם אוהבים. אם עדיין לא מצאתם את הסלון המועדף, המשיכו לחפש, אי שם הוא מחכה לכם.
 5. חפצים מזוגיות קודמת עתידים להכניס לחיים את האנרגיה מאותה זוגיות. בדקו אם אנרגיה זו נכונה לכם היום. אל תפחדו לזרוק ולשחרר את העבר שכן "זריקת העבר" פירושה בניית חיים נקיים וחדשים.

הבית הוא מי שאתם. ויתור בבית או בדירה חדשה משמעו ויתור בחיים. טפחו כל פינה בבית. טיפוח הבית משליך לטיפוח עצמי והקשר הזוגי. זכרו כי הבית הוא מקור התמיכה האנרגטי לכל תחומי החיים. טפחו אותו, מלאו אותו באהבה וחום. אפשרו לאהבה להצלחה ולאושר לזרום אליכם, שכן אתם ראויים לכל השפע של היקום.

באהבה,
רותי בן אריה

התפרסם באתר 'אינדקס מדיה' ב- 27/12/05

פאנג שווי