הדרך אל האושר

"הדרך אל האושר"- רותי בן אריה

בעלת מאסטר ברייקי סייקם וקרונה. מנחת קורסי "הרמוניה-מודעות עצמית", "ראיית נסתר", "פאנג שוואי" ומנחת סדנאות להעשרת הזוגיות.
מקימת מרכז המיסטיקה "באהבה".

"הרחבת האושר היא מטרת הבריאה וכולנו פה כדי ליהנות ולהקרין שמחה בכל מקום"- מהרישי מהש יוגי.

אנו שומעים משפטים מסוג זה לעיתים קרובות ולרובנו נראים המשפטים הללו ככאלה המתייחסים להוויה תלושה מן המציאות. אך יחד עם זאת משהו בפנים כמהה לחוות את אותו אושר ושלווה שנראה כי ידינו רחוקה מלהשיגם בתוך המציאות היומיומית רוויית הדאגות, המתח והמרדף האין סופי אחר ההצלחה שמכתיבה תרבותנו.

אם כן מהו אותו אושר נכסף? וכיצד ניתן להגיע אליו אם בכלל?

נסו לרגע לעצום את עינכם ולהיזכר ברגע מאושר בחייכם? נסו להיזכר מה חוויתם באותו רגע? מה הרגשתם?

יש מי שיאמר כי ביום חתונתו היה מאושר. האמנם? אם ננסה בכנות להיזכר באותו יום רווי מתח, התרגשות, פחד מן העתיד הזוגי ואולי אף צער על פרידה מחיי הרווקות נישאב אל תוך מערבולת תחושתית שתעלה את השאלה- האם זה היה היום המאושר בחיי?
אחרים יאמרו כי בצעירותם – גיל העשרה שם היו ללא ספק מאושרים. האמנם? תקופת גיל ההתבגרות מלאה תהפוכות, מבחנים, מצוקות של גילוי עצמי ומתחים חברתיים –האם בתקופה זו טמון האושר.

על מנת שנוכל להבין אם ניתן להשיגו וכיצד, כדאי שתחילה נבין מהו אותו אושר.
אושר כמו שלווה כמו אהבה הם מושגים שכביכול אנחנו מבינים אותם אך אם ננסה לרדת לעומקו של המושג אושר נבין כי קשה לנו מאוד להגדירו.
יתכן והקושי בהגדרת המושג הזה נובע מכך שהיא פנימית סובייקטיבית שרק האדם עצמו יכול לחוש בה. אין היא ניתנת לשיתוף כי ברגע שבו תנסה לתאר את הרגשתך היא כבר תאבד מכוחה ובדרך כלל אף אחד זולתך לא יבינה כפי שאתה.

כיצד אפשר להגיע לאושר? יש שיגידו כי רווח כלכלי יביא לאושרם ויש שיאמרו כי אם יקבלו משרה מסוימת יהיו מאושרים, אחרים יראו במציאת בן זוג את האושר הנכסף ולעומתם יהיו אלה שיראו בגירושיהם את הדרך אל האושר.

אם כן מה גורם לנו להיות מאושרים הרי לכל אדם רצונות ושאיפות שונות שיביאו עבורם את האושר. האם המפתח לאושר טמון ביוקרה וכסף? האם באמת כשהגדילו לי את המשכורת כמו שחלמתי נהייתי מאושר? אולי מאז אני תולה את האושר שלי בעוד העלאה בשכר?
האם מאז שהגשמתי את חלומי וקניתי דירה הפכתי מאושר או שמעתה אני מקטר על המשכנתא וחולם על דירה גדולה יותר… יתכן ומאז שנישאתי גיליתי שהזוגיות אינה אותה "פנטזיה" שהייתה לי ברווקותי.
רשימת הדוגמאות יכולה עוד להמשך ולהמשך כי למעשה חווית האושר אינה תלויה בגורם חיצוני (כסף, מעמד, בן זוג, אהבה וכו'). חווית האושר היא חוויה שנתפסת על ידי ההכרה. היא לא תלויה בגורם חיצוני. אנחנו נחפש אותה כל הזמן מחוץ לתודעתנו, בחיים הפיזיים. היא תמיד תישאר חיצונית לנו- תמיד יהיה עוד גורם שנוכל לתלות עליו את הסיבה מדוע איננו מאושרים עד שנבין כי חווית האושר אינה תלויה במציאות הפיזית אלא תלויה בהוויה הפנימית שלך. כדי להגיע לאושר עליך לאמן את תודעתך להתחבר להוויה מאושרת.
עליך להבין כי במהות שלנו הישות שלך היא שמחה ומאושרת. עלינו לדעת להתנתק מן המציאות הפיזית כדי להתחבר למהות הפנימית המאושרת שלנו.
אין הכוונה כאן לשנות את החיים אלא למצוא את האושר הפנימי בתוכנו וזה יזרום מאיתנו לחיים הפיזיים.
אנשים מחכים כי המציאות שלהם תשתנה כדי שיחוו אושר פנימי. אנשים אלה יחכו עוד זמן רב והסיכוי שלהם לחוות אושר בחיים קטן ביותר. כי למעשה לא המציאות היא הגורם לאושר אלא הפנימיות. קודם תשנה את תפיסת העולם שלך, תמצא את נקודת האושר בעצמך ואז מתוך התודעה שלך המציאות תשתנה. מציאות חייך היא אספקט לתפיסת עולמך. אדם המאושר בפנימיותו יצור לעצמו מציאות של שמחה ואושר בחייו. אדם שהספק ועצב ממלאים אותו יצור לעצמו מציאות של ספק ועצב.
האנרגיה שממלאת אותך זורמת למציאות חייך ויוצרת לך חווית חיים שתאשר את תפיסת עולמך. אדם שלא מאמין באהבה יגרום לחייו להיות חסרי אהבה. אדם שלא מאמין באנשים יגרום לעצמו לפגוש בחייו אנשים חסרי אמון וחוויות חיים בהם אנשים יפגעו בו פעם אחר פעם.
אנשים נוטים לחשוב כי החיים מעצבים את תפיסת עולמם אך אני דוגלת בכך שתפיסת העולם שלך היא זו שתעצב את חייך ותשנה את תפיסת העולם. שכן אתה תשנה את הדרך בה אתה קורא את החיים ומציאות חייך תשתנה.
אך חשוב להבין כי תהליך זה חייב להבנות מתוך כוונות אמיתיות.
שינוי תפיסת העולם היא לא אמירה כלאחר יד אלא היא חייבת לבוא מתוך מהות פנימית משינוי פנימי בהוויתך. תיצור שינוי מציאותי. זהו תהליך אישי פנימי ואמיתי.
ברגע שראיית עולמך חיובית כך גם תתפוס את מציאות חייך כחיובית. לא תמיד מדובר בשינוי פיזי מיידי אלא בפירוש משחק לחייך. הצורה שבה האדם תופס את חייו היא משפיעה על הוויתו ואושרו הפנימי.
האושר הפנימי לא תלוי בגורמים חיצוניים. כשאדם מאושר (ותתפלאו לשמוע כן יש אנשים מאושרים סביבכם) הוא מגלה את היופי והשמחה בחייו. כל רגע בחיינו מלווה באינסוף אמת ובדעות רבות שאנו פוסחים עליהן. במה שתתמקד בחיים היא תהפוך לתמצית חייך.
אדם שמתמקד בחיובי בחייו רואה את חצי הכוס המלאה של החיים- לא נשאר עם חצי כוס אלא כל חייו הופכים להיות חיוביים. החיובי גדל עד שימלא את כל הוויתו. גם אם יקרו לו חוויות שליליות בחיים הוא ידע כיצד להתמודד עמם ולשחרר אותם. הוא לא ייתן לשלילי למלא אותו אלא יוכל להשפיע עליו ולנטרלו מחייו.
אדם שמתמקד בחצי הכוס הריקה בחיים רואה כל הזמן את הכישלונות חוסר ההספק בחיים, את הצער, הכעס, הדאגה והכאב. הכל מתמקד בשלילי ואז עוצמת השלילי בחייו גדלה. עד שהריק בחייו הולך וגדל. אין זה משנה מה באמת קורה בחייו מה שחשוב הוא המבט או ההתמקדות בחיים. נקודת ההתמקדות בחייך מתעצמת כל האנרגיה מזינה את התפיסה הזו ולכן אין זה משנה מה אתה חווה בחייך מה שחשוב הוא במה אתה מתמקד? תנסה לחשוב כמה מחשבות שעוברות בראשך במהלך היום, הם מחשבות חיוביות מרחביות דעת ומשמחות וכמה מהמחשבות שלך הן שליליות, מדאיגות ומלחיצות? מה האחוזים וכך תוכל לבדוק באיזה צד יושבת התודעה שלך ומה עליך לעשות.
סופרים רבים כתבו על חשיבות המחשבות החיוביות. אין מדובר כאן על אחיזת עיניים או תרגילי תודעה שקריים.
חשוב להבין כי אין "הוקוס פוקוס" אנשים מצפים כי אם יום אחד יקרה "שינוי" איזה "נס" ופתאום החיים ישתנו. לצערי עלי לאכזב אתכם. אנשים שמצפים לנס סביר להניח שיחכו עוד שנים רבות לשינוי חסר משמעות.
לא צריך "לשבור את הכלים" לנסוע למנזר במזרח כדי למצוא שם את האושר. האושר כבר כאן לידך עליך רק להביט עליו הוא לא בעתיד.
עליך למצוא אותו כאן ועכשיו. בחיים בהווה ביומיום שלך. ויש לך אין סוף חוויות של אושר ושמחה. תתמקד בהם תעצים אותם תמלא בהם את חייך ואז תגלה איך ההוויה שלך מאושרת. כיצד אנרגיית האושר נמצאת בך וזורמת ממך לחייך. פתאום תגלה עד כמה חייך מאושרים ומשמחים.
החוכמה היא לא לשנות את החיים אלא את עצמך. את הראייה שלך ותפיסת העולם שלך. שינוי בפרספקטיבה שלך לחיים זה כמו להסתכל על החיים שלך. עם מקודם התבוננת עליהם דרך החלון עליך ללמוד כיצד לצאת החוצה לראות החיים במלואם, בשיא הדרם. לא כקלישאה חסרת תוכן אלא באמונה שלמה בחיים. אמונה מלאה ובאושר ולהאמין כי האושר לא נעלם ממך הוא פה לצידך אתה ראוי לאור של היקום תן לו לזרום אליך.
קח אחריות על חייך תפסיק לרחם על עצמך תבין כי חייך הם תמצית התודעה שלך. ברגע שתעשה שינוי ותבין כי הכל תלוי רק בך לא בילדות לא בהורים לא בכסף ומעמד ולא בבן/בת הזוג אלא רק בך! תפסיק לתת תירוצים לעצמך מדוע לא…מדוע אתה לא יכול…מדוע לא מגיע לך… ותבין כי ברגע זה אתה יכול להתחיל ולשנות הכל.
אין פטנט להגיע לאושר זוהי דרך אישית סובייקטיבית שרק אתה יכול למצוא אותה בדרכך, אך עליך תחילה להאמין כי היא קיימת ומחכה לך. כשתסכים לשינוי תמצא כבר את דרכך.
חשוב שתזכור כי אתה ראוי לטוב ביותר.

            באהבה 
            רותי בן אריה