שיעבוד חומרי

שנה חדשה –שיעבוד חומרי

"שלום לכם יקיריי, אנו ממשיכים את השיחה קודמת, כשם שדיברנו על השקט ועל הרגיעה הפנימית אנו רוצים לדבר אתכם על הפשטות על הרפיה מהחומר, שחרור הצורך האינסופי מהאחיזה החומרית, שחרור הצורך ברכושנות. הרפו, השפע הוא אחיזת עיניים לצורכי הלל, אימון התודעה הוא גם אימון של השתחררות מהחומר, שחרור מהכבלים הפיזיים, מהתשוקה ומהרצון לאגור ולאסוף. הצורך העז שלכם באחיזה החומרית נובע מהפחד, פחד קיומי, פחד של חידלון גורם לכם לרצות יותר ויותר. על רובדי הפחד הזה בונה החברה שלכם פיתויים וחינוך לעשייה ואגירה, אינכם זקוקים לכל זה. הביטו סביבכם, הביטו על המרוץ המטורף אחרי החומר, הרכושנות והאגירה האינסופית. עד מתי?
הצורך הזה הוא כמו מעגל שלא ניתן לספקו, מכיוון שהוא אינו נכון, אתם רוצים עוד דברים למרות שאינכם זקוקים להם. הרצון הזה יושב על חסכים, על פחדים, על חלומות ולעל חינוך להישגים ומתירנות. כל אלא, קובלים אתכם בריצה אינסופית ללא יעד. ללא סוף. כל יום נוצר עוד צורך, וכך אתם יוצרים קבילות תודעתית בה אתם שבויים בתוך התודעה שלכם, הרצון החזק והאגו גדלים יותר ויותר ואתם הופכים משועבדים לחומר יותר ויותר.
הרפו הביטו בעולמכם, ראו כמה עשירים אתם, עטופים בכל טוב, והלב לא שבע. ככל שאתם אוחזים יותר בחומר ועוטפים עצמכם יותר, אתם הופכים לרעבים יותר. זה מעגל הרס ללא שובע.
אתם דיברתם בתחילת הפגישה על הצורך לחסוך ( שיחה שהייתה בין התלמידים לפני תחילת התקשור), עליכם להבין כי לא מדובר בכסף, בחומר, מדובר על תפיסה תודעתית. המקור הפנימי הוא התמכרות והשתעבדות לחומר. עד שלא תשחררו את הצורך הזה, שהוא צורך רוחני, לא תמצאו שפע פיזי. ככל שהמעגל גדל, כלומר, תרוויחו יותר – תקנו יותר – תצטרכו להרוויח יותר, הרעב שלכם רק גדל ולעולם לא יגיע לסיפוק. הפתרון לא נמצא בממד החומרי, אלא, בממד הרוחני. ככל שתעשירו את הרוח תזדקקו פחות להעשיר את החומר. לאט תגלו כי החומר טפל ואינכם זקוקים לו. תגלו כי הנכם יכולים להרפות, תגלו שכבר אינכם מכורים לעולם החומרי .כן, זוהי מחלה. מחלה שרק התודעה שלכם תוכל לרפא. הפתרון לצורך החומרי הוא ברוח ולא בחומר. ברגע שתבינו כי סיפוק רוחני ישחרר את הצורך לסיפוק החומרי יחל שינוי.
איננו טוענים כי אינכם זקוקים לחומר, להפך, תיהנו ממנו, הרחיבו את דעתכם דרכו. אך, במצב של אחיזה אובססיבית בחומר, הישענות ותלות בחומר, החומר הופך להיות רועץ. אתם משועבדים ותלויים בו. אתם הולכים לאיבוד בתוך החומר – כאן זו המחלה. הבעיה היא לא בחומר אלא בתלות שלכם בחומר, נסו לחשוב כמה מחשבות יומיומיות שלכם נוסקות סביב נושא החומר, הכסף, הקניות – עד כמה החומר מהווה ערך בחייכם.? עד כמה אתם חושבים כי אושרכם תלוי בחומר?
אם אתם חווים את התלות בין האושר למצבכם החומרי, סימן כי חולים אתם. דעו כי הגיע הזמן לעשות ריפוי, ריפוי תודעתי בקשר שלכם עם התפיסה החומרית. עליכם להבין כי ככל שתתמקדו יותר בחומר התלות שלכם בו תגדל. שמחה ואושר פנימי יחלשו, וחייכם יהפכו להיות מאבק וריצה אינסופית אחרי הסיפוק החומרי.צורך שלעולם לא תוכלו לרצות,ריצה שלעולם לא תוכלו להגיע. זהו מאבק אבוד שבו כבר הפסדתם.
כדי להשתחרר מהחומר עליכם לעשות אימון תודעתי.התחילו בתרגילים פיזיים:
אחד – מצאו את נקודות החולשה שלכם, טפלו בהם, שימו לעצמכם מטרות קטנות ועמדו בהם, לדוגמא: החליטו כי במשך שבוע ימים אינכם קונים דבר, אם קשה שבוע, החליטו על יום אחד, אך עשו זאת. קבעו לעצמכם זמנים, יום, יומיים בשבוע ללא קניות. לאט תגלו כי אתם יכולים לעשות זאת.
דבר שני – מצאו לעצמכם סיפוק רוחני שיהווה תחליף לצורך הפיזי.לדוגמא המפגשים האלה.
דבר שלישי – שימו לעצמכם שיעורים קטנים לבדיקה עצמית, לדוגמא: אם יש לכם חולשה לקניית בגדים, לכו למכירה ללא כסף, הציבו לעצמכם שיעור בו תוכלו להיכנס ולצאת מהחנות ללא קניה. בדקו את עצמכם, החליטו לשים לעצמכם מדדים לבחירות שלכם, לאט תגלו כי אתם יכולים לשלוט בממד החומרי. אל תתנו לאגו לנהל אתכם. אל תתנו לפחד לשלוט. הכול מתחיל מהתודעה, סיפוק רוחני ישחרר את התלות הפיזית. זכרו כי סיפוק פיזי הוא אשליה.
דבר רביעי: למדו את עצמכם ליהנות מההישגים החומריים. אם רכשתם דבר מה תיהנו ממנו. אל תתכננו מיד את הרכישה הבאה. עשו הפסקה בין פרויקט לפרויקט חומרי. לדוגמא: אם קניתם מקרר אז אל תתכננו מיד רכישת מכונת כביסה. עצרו, קודם תיהנו ממה שרכשתם, חשוב לעצור פיזית בין פרויקט לפרויקט.
ככל שתעשירו את חיי הרוח שלכם תשתחררו מהחומר.תקבלו פרופורציה לחיים, החומר הוא אחיזת עיניים, הרוח הוא העיקר.
מתנה חומרית, היא מתנה נגמרת, מתכלה. מתנה רוחנית תשרת אתכם לכל הדורות ותשפיע על הסביבה, הילדים, בן זוג וכו'…היא לא תתכלה אף פעם. היא תמיד תהיה בכם.
לכן, אנו חוזרים ואומרים לכם להעשיר את הרוח, ללמוד לאמן את התודעה, להיפתח לתודעה הנעלה. יש אנשים שמנסים ללמד תהליך רוחני לאחיזה חומרית ( לדוגמא: הסוד, או כל תרגיל להגשמה חומרית). לא תצליחו כל זמן שתנסו להשתמש בכלים הרוחניים לאגירה חומרית, למטרה פיזית בלבד ללא שינוי תודעתי.
כמו ה"סוד"- אנשים נאחזים בידע הזה להשיג כסף, הרווח היחיד שהשיגו אלה כותבי הספר. אם לא תבינו את העיקר לא יעזור לכם הכלי. זהו מאחז שווא. אם לא תשחררו את האחיזה בחומר זה לא יעבוד.
אדם המשועבד לחומר לא יוכל להשתמש בכלים רוחניים אלה.
השפע יבוא אליכם כאשר תשחררו את האחיזה בחומר. זה נשמע כמו דבר והיפוכו אך, זו האמת.
ככל שתאחזו יותר בחומר ויותר תרצו אותו, הוא פחות יהיה מצוי אצלכם, לכן הרפו, שחררו וגלו כמה החיים הפשוטים יפים. לימדו ליהנות מהם, קבלו את אהבתנו כעת.
קבלו את אהבתכם, אהבו את עצמכם מספיק כדי להשתחרר מהשעבוד לחומר.
יהיו ברוכים שנה טובה.
שנה של שפע ושל ידע."