שינוי וצמיחה

שינוי וצמיחה

תקשור מתוך סדנת spiritual couching ,ערב פסח 2007, התקשור שוכתב ע"י אחת התלמידות ונכתב בשפתו המקורית.

"זה זמן השינוי. זמן שבו אנרגיית יצירה זורמת למימד שלכם. תקופה של התחלה. אתם חווים את זה במימד האדמה, בטבע, בפריחה, בצמיחה. בעלי החיים זורמים עם האנרגיה של היצירה. תקופה של השתנות גדולה, התפתחות, אנרגיית היצירה זורמת אליכם – אפשרו לה להגיע, אפשרו לעצמכם לקבל תקופה זה של התפתחות ושינוי.
תקופה של שינוי היא לא קלה. הצמיחה והגדילה לעיתים מלווים בכאב. עוצמת הכאב בשינוי תלויה בכם. אפשרו לעצמכם לזרום עם התהליך, כך לא תחושו בכאב. הכאב אינו חלק מהתהליך, כאב נוצר כאשר אתם מתנגדים ועוצרים את התהליך, כאשר אתם מתחבטים ושואלים שאלות. עליכם ללמוד להרפות, לנוע עם הזרם, לתת לדברים להיות, לתת לעצמכם להיות. בלי שאלות, בלי ספק ומעצורים. נדמה לכם שבתהליך השינוי יש כאב, לכן אתם פוחדים משינוי. אתם פוחדים מתהליך של צמחיה וגדילה, אתם פוחדים ליפול.
עליכם להבין כי זו בחירה שלכם, אתם אלה אשר יוצרים את הכאב. ככל שאתם עוצרים את עצמכם, כך הכאב גדל. הכאב לא נוצר מהצמיחה, הוא נוצר מהחידלון, מהעצירה. אי אפשר לעמוד במקום, או שאתה עולה או יורד. ככל שתאפשרו לתנועה להניע קדימה, התנועה תגדל מעצם ההנעה שלה, כמו מכונית שמתחילה לנסוע. התחלת ההנעה היא קשה, מעצם ההנעה הזרימה תהיה יותר קלה, אך אתם בוחרים לעצור. הקושי נוצר בעצירה, התהליך נראה קשה, מסורבל וכואב, לא מכיוון שהוא כואב, אלא בגלל הדרך בה אתם בוחרים לעשות את הדברים. ומדוע אתם עושים זאת? על כך אין לנו תשובה, איננו מבינים מדוע אתם כל כך פוחדים להרפות, לצמוח, לשמוח, לאהוב. מדוע אתם כל כך מחזיקים בכאב? מדוע אתם אוחזים בפחד? למה אתם לא מוותרים? אתם שואלים שוב פעם ושוב פעם למה אתם בוחרים להביא כל כך הרבה כאב לעולם. אין לנו תשובה.
אנחנו מחכים שתתחילו לוותר על המקום של הסבל, תאפשרו לאנושות שבכם לצמוח. מתי תבינו שהאהבה היא בכם? מתי תפסיקו להעניש את עצמכם? אתם מענישים וממשיכים לעשות כל כך הרבה סבל ואתם שואלים "מדוע?" – ואין לנו תשובה. אנחנו רק רוצים להגיד לכם כי בתהליך הצמיחה אין כאב, הוא לא קשה. הוא קל יותר ממה שאתם חושבים, עליכם רק להרפות.
זכרו כי אתם אהובים וברוכים. זכרו כי אתם ראויים לאהבה. אפשרו לעצמכם לצמוח. התחברו לאנרגיות של הטבע. התחברו לתקופה הזו של הצמיחה, של השינוי, של האביב והפריחה. קבלו זאת כמסר של אהבה – ברוכים אתם ברוכים.
התחייבו לדבר אחד, שאלה אחת משקרת הבסיס הרוחנית וקבלו עליה תשובה. תמיד אתם מסתכלים על הדברים בכלליות, אתם רוצים את הכל בו זמנית ואז לא עושים כלום.
כל אחד יבחר דבר אחד שאותו הוא רוצה לשנות ולהתחייב אליו. נצלו את האנרגיה של השינוי, אך התחייבו לדבר אחד שאותו אתם מוכנים לשנות. עליכם להאמין ביכולת שלכם כדי להצליח. אל תזלזלו בכוח שלכם וביכולת שלכם להצליח. הפסקתם להאמין ולכן אתם מרגישים תקועים. האמינו שיש בכם הכוח לשינוי. התחייבו לדבר אחד שאותו אתם רוצים לשנות בחיים ואז תמצאו את הדרך לעשות את השינוי. הדרך תגיע אליכם, אינכם צריכים לחפש אותה. עליכם להיות כנים בהחלטה שלכם. עליכם להיות כנים ואמיתיים בבחירה זו. האמינו בעצמכם, האמינו שאתם יכולים לשנות.
ברוכים אתם.