זקנה

זקנה

"…הזקנה היא במצב של שלב למידה, כמו בכל שלב בחיים בהם אתם חווים מעבר והתמודדות מסוג שונה. יש שלב ילדות, נערות, בגרות וגם הזקנה היא שלב של התמודדות ולמידה במציאות הפיזית. זה לא רע או טוב,זה לא בר שפיטה, זהו שלב בעל איכויות להתמודדות שונה. יכולת ההתמודדות והשיעורים בשלב הזקנה קשים, אך, גם הכלים הרוחניים בשלב זה נעלים יותר, או לפחות כך הם צריכים להיות. הבעיה נוצרת מהאגו החברתי שלכם. בתרבות המערבית האגו מנוהל מתוך הפחד, פחד מהמוות, למרות שאם תחשבו על זה אין כאן שום היגיון. כפי שאמרנו לכם בעבר, מוות הוא תהליך טבעי בחיים, זהו שלב סופי למחזור חיים אחד והתחלת המעבר להוויה חדשה. מתוך הפחד מאיבוד השליטה יצרתם תדמית שלילית לחוויית המוות. לכן, שלב הזקנה בחייכם מפחיד אתכם מאד. אתם מנסים בכל מאודכם להתחבר לשלב הצעיר בחיים. מקדשים את הנעורים, לכן איבדתם נכס יקר בתרבות שלכם- נכס הכבוד, נכס הערכים ואת היכולת להקשיב לחוכמה. ללא חוכמת הזקנה התרבות הופכת להיות שטחית וחסרת ערכים ורגשות, תרבות ללא יכולת ההכלה וסבלנות,תרבות ללא שורש וזיקה לערכי העבר.
לכל שלב בחיים יש אספקט, דפוס חשיבה והתנהלות ,המעשירים את התפיסה התרבותית הקולקטיבית , מאפייני הפרט יוצרים איחוד כללי שיחדיו יוצרים מרקם החברתי בעל איכויות רבות . אל תוותרו על מאפייני הזקנה. חוכמת הזקנה היא החוכמה הנעלה ביותר בתפיסה החברתית שלכם. במקום הזה של ההוויה, בשלב הזקנה, נמצאת היכולת להשתחרר מהתלות בחומר, הראיה הנעלה שהיא מעבר למימד הארצי. בשלב זה ההיבטים הרוחניים הופכים להיות בהירים ומובנים יותר. זוהי נקודת ההשקה בין מעברי התודעה הארצית והרוחנית.על כן עליכם לשחרר את הפחד מהמוות והפחד מהזקנה. וותרו על הצורך האקטיבי בחשיבה יצירתית ודינאמית כל הזמן, אפשרו לחוכמה של הגיל המיושב להנהיג את חייכם, לא מתוך הרחמים והתלות אלא מתוך הכבוד והערכה שאתם רוכשים לזקנה. גלו את היופי ואת העוצמה של שלב זה בחייכם. כאשר אתם מאפשרים לאנרגיית הזקנה הקולקטיבית לזרום להוויה שלכם, אתם מתחברים לאנרגיית הזקנה האישית שלכם ( חוויות ותפיסות מחשבה שהטמעתם בחוויות החיים הקדומים שלכם משלב הזקנה דאז) ומאפשרים לה להתממש וליצור הבנות למידה בחייכם האישיים.
ברוכים אתם ילדיי, דאגו לזקנכם, טפלו בהם באהבה. זכרו כי יום יבוא וילדכם יצטרכו לטפל בכם. ביחס שלכם אתם מלמדים את הילדים להטמיע ההערכה מחודשת. התנתקו מהתלות ומהמסרים החברתיים. האמינו בלבכם. קבלו את אהבתנו ולמדו את עצמכם לאהוב.
ברוכים וברוכות אתם."