אור וחושך- מסר לחנוכה

אור וחושך- מסר לחנוכה

" מלכות שמים מברכת אתכם ישויות אור נעלות שלנו. אתם כוכבי מרום על פני האדמה, רוח אלוקים בנשמת אפכם, כוח הבריאה הוא כלי היצירה שלכם, אתם בני האלוקים על פני האדמה. ברוכים אתם.
כוחות האור וכוחות החושך יוצרים איחוד בזרם היצירה והבריאה בתוך עולמכם. אל תחפשו להעדיף כוח אחד על השני, מקור האלוקים אחד הוא. מקור החושך והאור אחד . הם מזינים אחד את השני, ויוצרים הרמוניה על פני האדמה. במקום בו אתם נמנים על אחד מהם, אתם יוצרים חוסר איזון בתדרים שלכם. עליכם ללמוד לקבל את האור והחושך כי אחד הם. אין הם נלחמים אחד בשני אלא, הם יוצרים אחד את השני, האור לא יכול להתקיים ללא החושך וההפך, החושך לא יכול ללא האור. למה אנו אומרים זאת לכם? עוד מעט חג חנוכה, חג אותו אתם מתרגמים כמלחמת האור בחושך. עליכם להבין כי לא מדובר פה על מלחמה וניצחון, מדובר על איחוד ואיזון בין כוחות היצירה. אל תתרגמו כוחות אלה כטוב או רע, אלא, כדבר והיפוכו. הטוב והרע אחד הם, הם מזינים ובוראים אחד את השני. עליכם ללמוד לברך גם על הטוב וגם על הרע, לא להלחם ברע ולא לקבלו בשלוות נפש ולדעת לקבל גם את הטוב בחיים. דברים אלה נראים לכם תמוהים. מדוע עליכם לקבל את הרע? כי רק כך תשחררו אותו מחייכם. כל זמן שאתם פוחדים ונלחמים ברע, אתם יוצרים אותו מחדש, וגם להפך הוא הדבר, כל זמן שאתם מתעלמים מהטוב בחייכם אתם מונעים ממנו להופיע . הדברים קורים בדרך זו כי אינכם מברכים מספיק את הטוב. אתם מקבלים אותו כמובן מאליו. אנו אומרים לכם כי עליכם לקבל את שניהם, שני הכוחות הנעלים של היצירה האלוהית. עליכם לדעת לברך כל יום בחייכם, לקבל את מציאות חייכם כמו שהיא, בשלוות נפש, באמונה, בהסכמה ללא שפיטה, ואז תגלו כי האור הוא חושך והחושך הוא אור. הכוונה אינה רק לטוב ורע, אלא, כמתנת חיים. כוח היצירה מונע על ידי תנודות האור והחושך על פני האדמה. ברמה הרוחנית אין הבדל בינם, אין שפיטה. הבדל נוצר כאשר אתם שופטים, אתם מתייקים את האור כחיובי והחושך כשלילי. ברגע שתדעו לקבל את איכויות האור והחושך תבינו כי גם לצדדים האפלים בחייכם יש תובנות, יש בהם ברכה. כאשר תלמדו לברך גם את הקושי בחיים תלמדו לברך גם את הטוב. במצב העכשווי אתם מקבלים את הטוב כמובן מאליו ,לא מודים עליו, לא מברכים, לא מעריכים. לעומת זאת, אתם נאבקים ברע ובכך מעצימים אותו בחייכם. במצב הזה אתם מאבדים גם את כוחות האור וגם את כוחות החושך. במצב הזה אתם חווים את חייכם באפלה.
אפלה זה לא חושך. באפלה יש חידלון, עגמומיות, חוסר תנועה וכבדות. החושך הוא נעלה, הוא כוח יצירה אינסופי מעל תדרי האור, הוא הכוח שמוביל אתכם לחיבור עם הזוהר האלוקי, למדו את עצמכם להתנתק מהאפלה לקבל את עוצמת החושך והאור יחד.
ישויות נעלות אתם ביצירת החיים . ודאי שואלים אתם מה משמעות המסר הזה בחייכם? כיצד מסר זה בא לידי ביטוי בחיי היומיום? מה אנו רוצים לאמר לכם? ראשית, באנו לברך אתכם לקראת חג האורים, ללמד אתכם את עוצמת האור והחושך. ללמד אתכם לקבל את מציאות חייכם כמו שהיא – ללא מלחמה. הפסיקו להלחם במציאות היומיום שלכם .
הרפו, זכרו כי כל זמן שאתם נאבקים, אתם מחזקים את אותו מושא של מאבק. אתם מעצימים אותו ונותנים לו כוח, כאשר אתם מרפים המאבק חדל מלהתקיים. נסו לתרגם לעצמכם במה אתם נאבקים ביום יום? מה מפריע לכם? נסו לשחרר ולקבל אותו ללא מאבק. הרפו מהצורך לעסוק בו, לשפוט ולכעוס, גם לא להתעלם – גם בהתעלמות יש פחד, יש כוח. ברגע שתקבלו את חייכם כמו שהם, תלמדו שגם מהשעורים הקשים בחייכם אתם צומחים וגדלים. גם מהשיעורים הקשים יש לכם שפע של מתנות. כאשר תבינו זאת הרע לא יהיה רע, הוא יהפוך לחיובי, מואר וימלא אתכם בהצלחה וחיוניות. נסו זאת, תחשבו כמה שנים אתם נאבקים, אולי הגיע הזמן להרפות, אולי הגיע הזמן לקבל את החיים כמו שהם. אינכם זקוקים למאבק כדי להתקיים וכדי לחיות בהנאה. אינכם זקוקים לפחד. כאשר תקבלו את המציאות כמו שהיא, היא תזרום ותתפתח בכיוון החיובי בחייכם. על כן הרפו מהצורך לתכנן ולנהל את החיים, קבלו אותם בשלוות נפש, זרמו איתם, אז תגלו את השמחה והשלווה. חיים ללא מאבק, חיים ללא ניצחון, זכרו כל פעם שכשאתם מנצחים מישהו אחר מפסיד, וכבר יצרתם קארמה של אגו. אל תסתכלו על החיים כמלחמה, כמאבק, אלא, תרגמו את החיים שלכם כזרימה, מקור של הנאה ושלווה.
רוח האלוקים מברכת אתכם. מכוחות האור והחושך נוצרתם. ככה נבראתם."בצלמי ובדמותי"-צלם זה החושך ודמות זה האור." שני הכוחות שמזינים ויוצרים את החיים. הם חלק מכם, הם כוח היצירה שבכם. כאשר תבינו זאת תבינו שאינכם זקוקים למאבק.
ברוכים אתם ילדי האור והחושך, ילדי הבריאה".
הסברים של רותי כהמשך לתקשור-הם נותנים לי הבנות שבחיים יש טוב ורע בכל תחום- זוגיות, עבודה, ילדים, בכל תחום בחיים יש איכויות מנוגדות. זה לא רע וטוב, זה אחד. אנחנו יותר מדי עסוקים בטוב ורע, בהפרדה, בשפיטה, ולא ממצים אותם. לדוגמה נושא זוגיות- בכל מערכת זוגית יש צדדים חיובים ושליליים, ברגע שאתה מפסיק להלחם בבן הזוג ולראות את השלילי בו, מפסיק לרצות לשנות אותו, לבקר אותו ולצפות ממנו, אתה מקבל את בן הזוג שלך ואת הקשר כמו שהוא. הקשר מתחיל להזין אותך באנרגיות חיוביות .
זוגיות אינה רק חיובית או שלילית, היא מכילה את שתי איכויות היצירה הללו. כאשר אתה בוחר בן זוג, אתה צריך ללמוד כיצד לחיות עמו. לדעת זוגיות, לדעת כיצד לוותר, להתחלק, להעניק וכ'ו. אין זה פשוט. קשר זוגי הוא תובעני ואינו קל. מצד שני יש גם את החיובי, בית, משפחה, תמיכה, חברה, ביטחון וכ'ו. ברגע שאנחנו מקבלים את הקשר ולא נלחמים בו, לא רואים רק את השלילי ומתמקדים בו. אז אנחנו מפנים את האנרגיה לחיובי ומקבלים קשר מרחיב דעת ונפלא. עלינו לקבל את בן הזוג ואת המערכת הזוגית, לקבל את הצד השלילי ולא להלחם בו כל הזמן. כאשר אנחנו מתמקדים בשלילי אנו מעניקים לו אנרגיה ומעצימים אותו. עלינו לעומת זאת ללמוד לדעת להודות על הטוב ולא לקבל אותו כמובן מאליו. כאשר אנו מתמקדים בחיובי בקשר אנו נותנים לו אנרגיה ומעצימים אותו. בכל דבר בחיים יש איכויות מנוגדות שעלינו לראות את שניהם ולקבל אותם. גם עם הילדים ,עלינו לדעת לזרום איתם ולקבל אותם. לא להתמקד בשלילי, במאבקים ובציפיות. לא לשכוח לברך את החיובי שבהם. כנ"ל ביחס שלנו לעבודה, לשכנים, להורים שלנו וכ'ו, לא לראות רק את הצד השלילי ולהלחם בו, בכלל הגיע הזמן שנוותר על הצורך במלחמות הפנימיות שבנו. לקבל גם בתוכנו את השלילי והחיובי, לקבל את השלילי ולהפסיק להלחם בעצמנו, לדעת להעריך את החיובי שבנו, כך נגיע לפיוס פנימי ולאהבה ללא תנאי- אהבה עם עצמנו ועם כל אחד.
עלינו ללמוד כל ליום לברך ולהעריך את חיינו.