תרגילים עם ילדים – מומלץ להורים

מדיטציה לילדים | מדיטציות דמיון מודרך לילדים

יום הלימודים הנו ארוך ומייגע הן עבור הילדים והן עבור המורים. המטלות המרובות, בעיות המשמעת, הרעש בשיעורים והקושי המשמעותי של הרבה התלמידים בשמירת הקשב והריכוז לאורך זמן מקשים על התלמידים מחד ועל המורים מאידך.

המדיטציה בתחילת היום באה לספק לתלמידים ולמורים כלים להרגעות, הפחתת מתחים, שיפור הרכוז, התמודדות טובה יותר עם אתגרים פנימיים וחיצוניים שעולים במהלך היום ומציאת שקט ושלווה פנימיים.

פיתוח יכולת הקשבה עצמית וידיעה פנימית עמוקה, מאפשרת לילדים להיות יותר מודעים לעצמם וכך לפעול בעולם ובאינטראקציה עם בני גילם/מבוגרים  מתוך מקום פנימי יציב ושקט יותר, מודע יותר ובהיר יותר.

המדיטציה עוזרת גם למורים בהפגת מתחים במצבי לחץ שונים, לעזרה עצמית וגם מהווה כלי לשימוש בכיתה בשיעורים, בסיטואציות מעוררות מתח או ככלי לעזרת תלמידים החווים מתח וחרדה לפני מבחנים.

המדיטציה מסייעת גם בפיתוח יכולת הקשבה לאחר.  הקשבה מתוך שקט ובהירות פנימית, חוסר שיפוטיות וחוסר התגוננות אשר מאפשרת תקשורת טובה ודיאלוג מקדם ופורה בין המורים לתלמידים ובין התלמידים לבין עצמם.

 

אני מזמינה אתכם, הורים או מורים, לערוך "ניסוי" קטן ובמשך שבועיים לפתוח כל בוקר עם מדיטצייה קצרה יחד עם הילדים. בסוף כל שבוע, תשבו עם הילדים ותשאלו אותם האם הרגישו שיפור בריכוז, בעירנות, ובלחץ.

 

אחת התלמידות שלי בקורס "פרח החיים", מורה לילדים בכיתה ד', מספרת:

"אני מתרגלת מדיטציה בתחילת כל יום עם תלמידי כיתה ד' אשר נענים בחיוב לטכניקה המופלאה הזאת ומדווחים כי מרגישים שיפור ביכולת שלהם ללמוד ולשמור על איפוק במהלך היום. כמו כן, ישנם תלמידים שהתחילו לתרגל מדיטציה בלילה לפני השינה  כשיטה מועדפת להירדמות. הם למדו איך להכנס ליוטיוב ולהפעיל את המדיטציות של רותי לבד."